2 x Top10 na middlu: 7. Škoda, 9. Laciga

10.3.2017 Milan Venhoda

2 x Top10 na middlu: 7. Škoda, 9. Laciga

Skvělé umístění v první desítce vybojovali na krátké trati na Mistrovství světa hned dva čeští závodníci: 7. Jakub Škoda a 9. Radek Laciga

Závod mužů na krátké trati se jel ve stejném prostoru jako o den dříve závod žen. Pouze v opačném směru - nejdříve kopcovatější západní část, po průjezdu stadionem pak rovinatější východní část prostoru. Opět mapově velmi náročné, přesto to byl pěkný fofr, jelo se o dost rychleji než předpokládal stavitel tratí.

Čeští reprezentanti zajeli velmi povedený závod, všichni nakonec skončili v TOP25, po většinu závodu opanovali přední příčky a v televizním přenosu jim komentátoři věnovali velkou pozornost. Nejlépe z našich dojel Jakub Škoda, který jel závod bez viditelnější chyb a vybojoval tak skvělé 7. místo. Zdatně mu sekundoval Radek Laciga, který jel většinu závodu stejně rychle a dobře jako Kuba a nakonec měl pouze o 12 sekund horší čas a skončil na deváté pozici.

Petra Horváta, který ještě při průjezdu arénou držel nadějnou pozici, připravila o lepší výsledek zlomená hůlka, kvůli níž ztratil cenné minuty. Nakonec skončil těsně za 22. Michalem Argalášem.

Nejrychleji trať absolvoval poslední startující Bulhar Stanimir Belomazev, který jel plynule bez chyb a zaváhání a s náskokem 15 vteřin před Erikem Rostem (SWE) vybojoval zlato. V cíli měl pochopitelnou ohromnou radost, neboť se jednalo o vyvrcholení jeho mnohaletého úsilí, kdy se postupně po krůčcích dostával do světové špičky. Bronz bral Nor Lars Moholdt s minutovou ztrátou na vítěze.

Kompletní výsledky a mezičasy.

GPS tracking

 


« zpět