AMS: Jakub Škoda vybojoval bronzovou medaili ve sprintu

11.2.2016 Ondřej Vodrážka

Úvodním závodem ve sprintu byl zahájen světový akademický šampionát v lyžařském orientačním běhu. Na start se postavilo 28 žen a 30 mužů. Velmi silné týmy přijely z Finska, Estonska, Norska a samozřejmě také domácí Rusko si brousilo zuby na medaile.

V mužích ale kraloval v úvodní disciplíně favorit z největších – Bulhar Stanimir Belomazev, byť zvítězil o pouhých 5 sekund. Na druhém místě dojel Yazukov z Běloruska, bronz vybojoval Kuotro z Finska. Po zpětném přezkoumání cílové časomíry se zjistilo, že Jakub Škoda dosáhl stejného času  jako Fin a tudíž získal také bronzovou medaili - skvělý výkon. Druhý český zástupce Petr Horváth obsadil ve velmi vyrovnaném závodě 21. místo, když na vítěze ztratil necelé 2 minuty.

Mezi ženami se rozhořel finsko – estonský souboj, který pro sebe rozhodla Sonja Morsky z Finska před svojí reprezentační kolegyní Kaskinen. Bronz putuje zásluhou Kudre do Estonska. České reprezentantky Kateřina Neumannová a Johanka Šimková zajely velmi solidní závod a zhruba s minutovým odstupem na nejrychlejší obsadily 11. resp. 13. místo. Závody pokračují hned zítra velmi atraktivní stíhačkou, přejme všem našim, ať se jim podaří podat minimálně stejný nebo ještě lepší výkon, Jakub Škoda bude bojovat o medaili.