Hančíková devátá na krátké trati

9.3.2017 Milan Venhoda

Hančíková devátá na krátké trati

V mapově náročném závodě na krátké trati v ruském Krasnoyarsku vybojovala Hana Hančíková skvělé 9. místo

Mistrovství světa pokračovalo závodem na krátké trati, tentorkáte jen pro ženy (muži mají svůj závod o den později). Lehce přisněžilo a po zamračeném dopoledni pak opět vysvitlo sluníčko. Mapově extrémně náročná trať vedla na obě strany od stadionu. Nejdříve na východ do rovinatější části, poté následoval průjezd stadionem a druhá část trati byla nakroucena západně a měla již větší stoupání než úvodní část. Volby postupů rozhodně nebyly jednoznačné a i nejlepší závodnice často vybíraly různé varianty. Nejdůležitější však bylo jet plynule a husté siti stop neodbočit špatným směrem.

České ženy byly opět ze začátku velmi vidět jak v TV přenosu, tak na výsledkové tabuli. Johanka Šimková, která vyjížděla do lesa jako čtvrtá, dojela do cíle jako první závodnice a vedla až do doby, než přijela její reprezentační kolegyně. Petra Hančová byla vždy na mezičasech o kousek lepší a v cíli byl její náskok na Šimkovou 25 sekund.
Poté se do vedení na dlouhou dobu dostala Hana Hančíková, která jela rychle a hlavně téměř bezchybně a porazila své reprezentační parťačky o tři minuty.

Na fenomenální Tove Alexandersson však dnes neměl opět nikdo, po perfektním výkonu měla v cíli před druhou Ruskou Polinou Frolovou náskok 1:37, o další půlinutu zpět skončila broznová Salla Koskela z Finska. Tedy stejné závodnice a stejné medaile jako po oba předchozí dny! 

Kompletní výsledky a mezičasy

GPS tracking


« zpět