Jakub Škoda zvítězil v Anketě o nejlepšího závodníka LOB 2018

25.11.2018 Milan Venhoda

Jakub Škoda zvítězil v Anketě o nejlepšího závodníka LOB 2018

Anketu o nejlepšího závodníka LOB 2018 vyhrál Jakub Škoda. V anketě odborníků byla druhá Lenka Mechlová a třetí Petra Hančová

Jakub Škoda (Slavia Liberec orienteering) se v poslední sezóně několikrát umístil na světových závodech v TOP 10 a po právu tak získal od odborníků nejvíce hlasů. Na Mistrovství Evropy byl 9. na klasické trati, 14. ve sprintu a 16. na krátké trati, výborné je i 5. místo se štafetou a 7. místo ve sprintové štafetě. Ve Světovém poháru 2018 vybojoval celkové 14. místo, v jednotlivých závodech se dostal dvakrát do desítky (4. a 10. místo). Na domácích závodech získal mj. mistrovký titul na klasické trati.

Druhá v anketě Lenka Mechová (OK Slavia Hradec Králové) byla na ME stejně jako Škoda devátá na klasické trati. Ve Světovém poháru ji patří konečné 18. místo (v jednotlivých závodech nejlépe 11. a 13. místo)

Třetí Petra Hančová (OOS TJ Spartak Vrchlabí) byla na ME sedmá ve sprintových štafetách, dvanáctá na klasice, na domácích závodech vyhrála M ČR ve sprintu.

Pořadí v kategorii juniorů bylo jednoznačné: 1. Jan Hašek, 2. Vojtěch Bartoš, 3. Ondřej Hlaváč. Hašek se blýsknul výbornými výsledky na Mistrovství světa juniorů: 7. místo ve sprintu, 11. na klasické trati a 6. místo se štafetou.

Nejlepším dorostencem LOB 2018 byla vyhlášena Rozálie Kuchařová. Na Mistrovství Evropy dorostu vybojovala 10. místo na klasické trati, 11. místo na krátké trati a 14. místo ve sprintu. 


« zpět