Krátká trať na ZODM pod dohledem TV kamer

22.1.2020 Milan Venhoda

Krátká trať na ZODM pod dohledem TV kamer

Závod na krátké trati na ZODM proběhl v přímém televizním přenosu, tentokráte se jelo v lyžařském areálu na Fichtelbergu

Závod na krátké trati se měl jet původně s hromadným startem, ale jak kvůli televiznímu přenosu, tak i z důvodu rozsahu závodního prostoru a tedy odpovídajícím možnostem stavby tratí byl změněn na intervalový start. Startovalo se v opačném pořadí dle výsledků pondělního sprintu. Závod se podle plánu jel v lyžařském areálu na německé straně hranice hned vedle Božího Daru. Sněhové podmínky tam byly lepší, také proto že základ areálu je uměle zasněžován. Tratě byly sice opět hodně namotané, ale zajímavé a s několika volbami postupů. Drtivá většina stop byla širokých, takže rozhodovalo hlavně lyžařské umění, ale pochopitelně také plynulost mapování.

V H16 vedl po celou trať Marek Štěrba (Karlovarský kraj) a v cíli měl náskok více jak půl minuty před vítězem sprintu Jakubem Milánem (Jihomoravský kraj), pro třetí místo si dojel Matyáš Zakouřil (Praha). V D16 stejně jako ve sprintu vyhrála jasně Adéla Randáková (Královéhradecký kraj), téměř minutu zpět zůstala na druhém místě Markéta Štefanová (Liberecký kra) a třetí byla Hana Malečková (Praha).

V H14 byl opět nejlepší Antonín Svoboda (Plzeňský kraj), o minutu a půl byl pomalejší Filip Mairich (Liberecký kraj), další minutu zpět byl bronzový Vilém Štrait (Praha). V D14 vybojovala zlato s velkým náskokem skoro dvou minut Mirka Řeháková (Ústecký kraj), druhá byla Barbora Holasová (Moravskoslezský kraj) a třetí Lucie Hlaváčová (Jihomoravský kraj).

Kompletní výsledky, na LOB stránce závodů najdete také mapy, mezičasy a GPS tracking

TV přenos komentoval Jakub Stařík s Ondrou Vodrážkou, nicméně samotný přenos měl namále neboť režisérský SW se podařilo rozběhnout až těsně přes samotným závodem.

Záznam TV přenosu


« zpět