Kurz lyžování pro děti opět perfektní

16.12.2018 Vlasta Zlesáková

Kurz lyžování pro děti opět perfektní

Kurz lyžování pro děti na Horních Mísečkách pod taktovkou zkušené trenérky Vlasty Zlesákové se opět perfektně vydařil. Na poslední chvíli napadl sníh a podmínky pro výuku lyžování tak byly výborné.

Kurz proběhl tradičně na Horních Mísečkách, kde počtem 87 osob zabíráme poměrně dost velkou ubytovací kapacitu. Díky instruktorům se tento počet daří zvládat nejen početně (nikdo se ve vánici neztratil) ale i metodicky, takže na konci kurzu už všichni na lyžích bruslí. Někteří začátečníci nepokrytě kulí oči na sjezdovku, kterou sjeli v rámci přesunu do nižších poloh z horní stanice lanovky na Medvědín, kam předtím vybruslili. Pokrok je vidět především na nich, vyspělejší pilují již zažitou techniku a věnují se i LOBu. Mapy a tratě nám hezky připravil Petr Mareček, který se osvědčil i jako příkladný „rovnač lyží“ při přípravě skluznic před pátečním závodem. Pro hladký průběh kurzu nechybělo to podstatné – sníh. Trošku nás Krakonoš napínal, sněhovou nadílku poslal až těsně před zahájením ze soboty na neděli a nešetřil s ní až do středy. Dle vyjádření Kazboše: "i Krakonoš se té Vlasty bojí".

V neděli jsme si tratě sami pošlapali – zima rolbaře zaskočila, ale od pondělí už byly tratě strojově upravované. Na páteční závod už zcela luxusně. Děti byly poměrně statečné, v husté chumelenici a větru odvedl každý, co bylo v jeho silách a nereptaly. Nováčci se naučili protahovat a parafínovat lyže.

Trošičku nás mrzelo horší vybavení u asi 10 frekventantů – především krátké hole. U většiny to ale svou rychlou akcí napravil Kazboš. Děkuji všem instruktorům, kteří se podíleli na vedení kurzu a naučili děti dalším dovednostem na lyžích, při ranních rozcvičkách I při protahování: Kazbošovi, Marianovi, Daně, Jiřině, Aleně, Jardovi, Česťovi a Petrovi.

V rámci kursu se konal i trénink LOB, pro který Petr Mareček připravil mapu a dvě varianty tratí.

Na závěr se jel již tradičně kontrolní závod - kompletní výsledky

 « zpět