Lenka Mechlová opět osmá na ME, tentokrát na klasice

10.2.2019 Milan Venhoda

Lenka Mechlová opět osmá na ME, tentokrát na klasice

Po dnu volna pokračoval program Mistrovství Evropy závodem na klasické trati s hromadným startem

Závodilo se v prostoru, který zahrnoval všechny předchozí závody, převážně tedy v lese, v menší části pak v polootevřeném a otevřeném terénu. Jelo se na tři okruhy, nicméně jednotlivé farsty v rámci okruhů nebyly rovnocenné a tak byl průběh závodu poměrně nepřehledný. Počasí se opět změnilo,  tentokráte se závodilo za pěkného slunečného počasí.

V ženách vyhrála naprosto jasně TOve Alexandersson (SWE), když za sebou nechala druhou Rusku Marii Kechkinu skoro o tři minuty, třetí Finka Salla Koskela měla ztrátu přes čtyři minuty. Rozestupy na dalších místech pak už byly menší. Výborně jela Lenka Mechlová, která po vyrovnaném výkonu skončila na 8. místě. Petra Hančová jela také solidně, v závěru trošku ztratila a finišovala na konečném 19. místě (4 minuty za Lenkou Mechlovou), o dvě místa zpět skončila Kateřina Neumannová

V mužích si pro další zlato na tomto šampionátu dojel Nor Lars Moholdt, který za sebou nechal stříbrného Sergeje Gorlanova (RUS) o 34 sekund, třetí dojel s dalšími 5 sekundy odstupu Švéd Erik Rost. Nejlépe z českého týmu skončil Petr Horvát, který obsadil 17. místo, když za vítězem zaostal 10 minut. Jakub Škoda skončil na 22. místě, v třetí desítce dojeli další tři naši závodníci - 24. Radek Laciga, 28. Jan Hašek, 29. Ondřej Vystavěl, dále pak 35. Vojtěch Matúš.

Kompletní výsledky

GPS tracking: muži, ženy

Pořadatelská fotogalerie


« zpět