Muži i ženy v závodě štafet na pátém místě

11.2.2019 Milan Venhoda

Muži i ženy v závodě štafet na pátém místě

Štafety byly posledním závodem Mistrovství Evropy v tureském Sarikamis. České týmy mužů i žen skončily v redukovaném pořadí shodně na 5. místě

Závěrečný závod štafet se jel ve stejném prostoru jako předchozí long, tratě vedly oproti lognu převážně v opačném směru. Stejně jako o den dříve i ve štafetách byly některé farsty nevyrovnané. 

V ženách vedly po prvním úseku dvě štafety Ruska, favorizované Švédsko na 5. místě ztratilo minutu, šestá předávala Petra Hančová se ztrátou 1:27 min. Na druhém úseku si ruská štafeta vybojovala rozhodující náskok, Finsko na druhém místě ztrácelo necelé dvě minuty, třetí Švédsko předávalo s odstupem více než dvou minut, Johanka Šimková udržela šestou příčku, její ztráta na předávce byla ale skoro 10 minut. Na posledním úseku Rusko vedení udrželo a štafeta v sestavě Alena Trapeznikova, Tatyana Oborina a Mariya Kechkina získala zlato. Švédky (Hanna Eriksson, Magdalena Olsson a Tove Alexandersson) skončily druhé s odstupem necelých dvou minut. Třetí dojelo se čtyřminutovou ztrátou Finsko (Marjut Turunen, Milka Reponen a Salla Koskela). Lenku Mechlovou na posledním úseku předjala Estonska, naše ženy dojely sedmé (+10:21) a protože před nimi byla béčka Ruska a Švédska, tak z toho bylo v redukovaném pořadí páté místo. V mužích na prvním úseku dojely spolu na předávku štafety Ruska a Švédska, minutu a půl ztrácelo třetí Finsko, další skupina, kde byla na šestém místě štafeta ČR (Jakub Škoda) a sedmém Norsko, ztrácela dvě minuty. Na druhém úseku zůstalo ve vedení Rusko, na druhém místě jelo Norsko, ale se ztrátou už skoro tří minuty, následovalo béčko Ruska a Švédsko, Radek Laciga předával na sedmé místě se ztrátou šest a půl minuty. Na posledním úseku podal skvělý výkon finišman norské štafety Lars Moholdt, který stáhl tříminutovou ztrátu na Rusko a dojel triu Jorgen Baklid, Jorgen Madslien a Lars Moholdt pro zlato! Třináct sekund zpět zůstalo Rusko v sestavě Vladislav Kiselev, Eduard Khrennikov a Sergey Gorlanov, pro bronz si dojelo Švédsko (Markus Lundholm, Erik Blomgren a Erik Rost), čtvrté bylo Finsko. Petr Horvát na posledním úseku udržel ztrátu na šest a půl minutách, o místo se posunul dopředu, dojel tedy šestý a protože před námi bylo béčko Ruska, tok to byla v celkovém pořadí stejně jako v ženách 5. příčka.

Kompletní výsledky

GPS tracking: muži, ženy


« zpět