Nejlepší LOBáci roku 2016

4.12.2016 Milan Venhoda

Tradičně koncem roku byla vyhlášena odborná anketa o nejlepší orientační sportovce za letošní rok. Mezi LOBáky jednoznačně zvítězila Hana Hančíková.

V sobotu 3.12. proběhlo v kulturním domě v Ústí nad Orlicí vyhlášení výsledků ankety o Nejlepšího o-sportovce pro rok 2016.

V lyžařském orientačním běhu byla letos (stejně jako v předchozích letech) nejúspěšnější Hana Hančíková, která se však slavnostního vyhlášení nezúčastnila neboť dlouhodobě žije ve Švédsku a navíc tento víkend závodila ve Finsku. Hana na Mistrovství Evropy ve všech závodech skončila na velké bedně a jen těsně za stupni vítězů. Na druhém místě skončil Jakub Škoda (mj. vybojoval bronz na akademickém Mistrovství světa), třetí příčka patřila Heleně Randákové. Nejlepší juniorkou v LOB byla stříbrná medailistka z MSJ Petra Hančová (2. Vojtěch Bartoš, 3. Veronika Kubínová). Kategorii dorostu ovládl stejně jako v MTBO Jan Hašek díky skvělým umístěním na ME dorostu (např. bronz ve sprintu).