Nejlepším LOBákem roku 2022 je Petra Fiala

25.11.2022 Milan Venhoda

V Chotěboři byla vyhlášena anketa o nejlepší orientační sportovce roku 2022. V takegorii LOB dospělých byla jako nejlepší oceněna Petra Fiala.

V rámci O-víkendu byla na slavnostním večeru vyhlášena anketa o nejlepší o-sportovce roku 2022.

Mezi dospělými vybrali odborníci jako vítězku Petru Fiala. Petra vybojova na Mistrovství světa skvělé 8. místo na krátké trati, 14. byla ve stíhačce a 18. ve sprintu. Domácí mistrovský titul získala na klasické i krátké trati. Na 2. místě byl vyhlášen Petr Horvát (na MS 16. místo ve stíhačce a 20. na krátké trati, na ME byl jeho nejlepší výsedek ve sprintu - 13. místo). Cenu za 3. místo přebral Radek Laciga (mj. 17. místo na krátké trati na MS, 25. ve stíhačce, atd.)

V kategorii juniorů byla vyhlášena tato trojice nejlepších: 1. Marek Šterba (na MS juniorů skvělé 4. místo na klasické trati a 5. místo na krátké trati, atd.), 2. Vojtěch Peňáz (mj. 7. místo na MSJ), 3. Adéla Randáková.

Anketu o nejlepšího dorostence ovládla Tereza Pecková, která na ME dorostu získala 7. místo ve sprintu i na krátké trati a na klasice dojela patnáctá.