Poslední domácí závodní víkend

2.3.2019 Milan Venhoda

Poslední domácí závodní víkend v Nové Vsi u Rýmařova měl na programu M ČR na klasické trati, M ČR štafet a pohárový sprint.

I přes teplé počasí v posledních dnech je v prostoru sněhu dostatek, nicméně místy problematické je množství jehličí.

Mládežnické kategorie jsou opět početně silně obsazeny. Několik reprezentantů je již v ruském Krasnoyarsku na Světové univerziádě, i tak však účast a konkurence byla velká. 

Mezi ženami se v první polovině závodu přetahovaly o průběžné vedení Kateřina Neumannnová a Lenka Mechlová. Na dlouhém postupu na 7. kontrolu získlala Mechlová minutový náskok, který pak řadou nejrychlejších mezičasů ještě navýšila a bezpečným náskokem 2 minuty si dojela pro vítězství. Helena Randáková od poloviny závodu postupně stahovala náskok průběžně druhé Neumannové, na sběrce byla ještě vteřinu za ní, avšak rychlejším dojezdem vybojovala stříbro a na Neumannovou tak zbyla bronzová medaile.

V mužích jela zpočátku vyrovnaně trojice Argaláš, Laciga a Škoda. Díky velké chybě na 6. kontrolu však Argaláš vypadl z boje o titul. Jakub Škoda od třetiny závodu postupně navyšoval svůj náskok před Radkem Lacigou na čele až na konečné dvě mituty a s přehledem tak získal mistrovský titul. Za druhým Lacigou si dojel pro bronz s více než pětiminutovým odstupem Michal Argaláš.

Mezi juniorkami získala titul Anežka Hlaváčová, v juniorech byl nejrychlejší Josef Nagy. V dorostu vybojovali zlato Tereza Macholdová a Marek Hasman.

Kompletní výsledky Mapa s tratí H21

V neděli dopoledne se ve stejném prostoru jelo M ČR štafet. Startovní pole tentokráte příliš početné nebylo. V ženách naprosto jasně vyhrála štafeta OK Slávie Hradec Králové, kde dvojici Lenka Mechlová a Karolína Teplá doplnila na posledním úseku hostující Kateřina Neumannová. S tříminutovou ztrátou si pro stříbro dojela štafeta Spartaku Vrchlabí, kde jely tři Randákovy - dorostenkám Adéle a Alžběta finišovala jejich maminka Helena. Bronzová medaile putuje do OK Lokomotiva Pardubice zásluhou trojice Romana Kubínová (host z SKV), Klára Procházková a Tereza Nováková. V mužích obhájila titul štafeta Slovanu Zdravotník Praha, která jela ve stejném složení jako loni Vítek Pospíšil, Roman Horyna a Radek Laciga, s tříminutovou ztrátou dojela na druhém místě štafeta TŽ Třinec (Jan Cienciala, Ondřej Kantor, Michal Argaláš). O bronzu pro Ekonom Praha rozhodl na posledním úseku nejrychlejším časem dne hostující Jakub Škoda (první dva úseky jeli Nikolas Domín a Ondřej Blaha). V dorostenkách s přehledem vyhrála štafeta OK Lokomotiva Pardubice (Zuzana Stoklasová - host z OSN, Bára Pušová a Kateřina Koberová), další dvě místa obsadily týmy USK Praha a TŽ Třinec. Bet On analyst reports - site link , said our journalist John Connor. V dorostencích vybojovala titul štafeta Sportovního klubu ve Vrbně pod Pradědem (Vít Matuš, Radek Peňáz, Vojtěch Peňáz), těsně druhá byla štafeta USK Praha, třetí skončil tým KOS Slavia Plzeň. Kompletní výsledky

Odpoledne se pak jel závěrečný pohárový závod ve sprintu. V ženách si pro vítězství opět Lenka Mechlová (SHK), 47 sekund zpět zůstala druhá Helena Randáková (VRL), dalších sedm sekund zpět pak třetí Kateřina Neumannová (PVP). V mužích stejně jako v sobotu vyhrál Jakub Škoda (VLI), který o více jak minutu porazil druhého Radka Lacigu (SZP), přes dvě minuty zaostal třetí Michal Argaláš (TRI). V dorostu vyhráli Tereza Macholdová (VPM) a Anežka Hlaváčová (TBM), v juniorských kategoriích Lukáš Richtr (VPM) a Josef Nagy (TJN). Kompletní výsledky

 

 

« zpět