Radek Laciga zvítězil v anketě o nejlepšího LOBáka 2017

2.12.2017 Milan Venhoda

Radek Laciga zvítězil v anketě o nejlepšího LOBáka 2017

Anketu o nejlepšího závodníka LOB 2017 vyhrál Radek Laciga. V anktetě odborníků byla druhá Hanna Rost a třetí Petra Hančová

Radek Laciga měl výbornou sezónu a tak po právu zvítězil i v této anketě. Na Mistrovství světa se dvakrát vešel do TOP10 (7. na klasické trati, 9. na krátké trati), k tomu ještě dvě pátá místa ve sprintových a normálních štafetách. Zvítězil na M ČR na klasické trati i v celkovém hodnocení Českého poháru 2017.

Druhá v anketě Hanna Rost bohužel zahájila minulou sezónu zraněním, na MS však zajela výborně na krátké trati (8. místo) a získala stříbro se štafetou.

Třetí Petra Hančová má taktéž štafetové stříbro z Mistrovství světa, kde kromě toho vybojovala velmi cenné 7. místo na klasické trati a 15. místo ve sprintu.

V kategorii juniorů byla vyhlášena tato trojice: 1. Ondřej Starý, 2. Veronika Kubínová, 3. Ondřej Hlaváč

Ondřej Starý byl na MS juniorů se štafetou pátý a sedmnáctý ve sprintu. Na M ČR zítězil na krátké trati a ve sprintu, vyhrál též Žebříček A v kategorii H20.

Nejlepším dorostencem byl jednoznačně zvolen Jan Hašek, který na Mistrovství Evropy dorostu získal dvě medaile - stříbro na krátké trati a brozn ve štafetě, k tomu přidal 5. místo na klasice a 7. místo ve sprintu.

 

 


« zpět