Sezóna LOB začala Mistrovstvím ČR ve sprintu

12.1.2019 Milan Venhoda

Sezóna LOB začala Mistrovstvím ČR ve sprintu

Domácí LOB sezóna začala ve Vysočina aréně mistrovským závodem ve sprintu. V hlavních kategoriích získali tituly Petra Hančová a Petr Horvát.

Vydatná nadílka sněhu v posledním týdnu připravila pro úvodní domácí závod perfektní podmínky. Tratě byly připraveny nejen na lyžařských a biatlonových standartkách, ale také mezi nimi a v okolí, kde byla připravena řada skútrových stop. Velmi hustá síť stop určitě zamotala hlavu většině závodníků. Mapově zajímavé tratě připravil Šimon Mareček a v rychlosti se na nich dala udělat řada chybek, rozhodně to nebylo jednoduché a jednoznačné. 

Na startu bylo více než 400 závodníků včetně kompletního reprezentačního týmu. Potěšitelná je velmi silná účast v mládežnických kategoriích.

Mezi ženami zvítězila Petra Hančová těsně (15 vteřin) před Lenkou Mechlovou, třetí Kristýna Kolínová byla o minutu zpět. 

V mužích proletěl tratí nejrychleji Petr Horvát, který se ujal vedení na páté kontrole a pak díky řadě nejlepších mezičasů svůj náskok ve vedení postupně zvyšoval a zvítězil jednoznačně o 1:15 před druhým Jakubem Škodou. Na dalších místech pak už byly rozdíly podstatně menší jak se u sprintu dalo očekávat, třetí dojel 14 vteřin za Škodou Vojtěch Matuš.

Kompletní výsledky M ČR ve sprintu.

Repre týmy dospělých i juniorů po sobotním závodě odjely do rakouského Pertisau, kde v neděli začíná Ski-O tour a tak nedělní startovka elity byla o něco slabší, jinak ale ostatní kategorie byly obsazeny podobně jako předchozí den.

V noci na neděli a v neděli ráno silně sněžilo, napadlo dalších asi 10 cm mokrého sněhu a tak pořadatelé museli všechny stopy znovu projet. Prostor pohárového závodu na krátké trati byl rozšířen severovýchodně směrem k Vlachovicím a Jiříkovicím, kde byla na svažitých loukách připravena řada rolbových stop propojených v lese skútrovými. Tam také probíhala první část závodu, druhá polovina tratí pak opět prokřižovala prostor sobotního sprintu. Stejně jako v sobotu se i v neděli jednalo o velmi pěkné, mapově zajímavé závody, na kterých si novoměštští pořadatelé dali velmi záležet.

V dámské elitě s přehledem zvítězila Helena Randáková o více než 4 minuty před druhou Kolínovou a těsně za ní třetí Chudíkovou.

Mezi muži podobně suveréně vyhrál Ondřej Vodrážka, na druhém a třetím místě se srovnali Kolín a Venhoda.

Kompletní výsledky 2. kola ČP - krátká trať

 

  • M ČR sprint
  • ČP middle


« zpět