Štafety ve Švédsku: dospělí pátí, ostatní šestí

26.2.2020 Milan Venhoda

Štafety ve Švédsku: dospělí pátí, ostatní šestí

Závod štafet zakončil SP, JMS a MED ve švédském Umea. Oba české týmy dospělých dojely na 5. místě, dorostenci i junioři skončili shodně na 6. místě.

Závodilo se ve stejném prostoru jako předchozí den na krátké trati, navíc ale rošířený na jih, takže nyní vyvýšený hřeben rozděloval plochou jižní a severní část. Opět panovalo slunečné počasí, ale teplota klesla hluboko pod bod mrazu.

V závodu Světového poháru žen vyhrálo Rusko před Švédskem a Finskem (tyto štafety se držely na čele v průběhu celého závodu), naše trio Petra Hančová, Lenka Mechlová a Kateřina Neumannová obsadilo v redukovaném pořadí 5. místo. První dva úseky mezi muži jeli Norové s Rusy vyrovnaný závod, přetahovali se o vedení a před ostatními štafetami vytvožili 3 minutový náskok, na třetím úseku jel Lars Mohold (NOR) pomaleji než ostatní finišmani a tak ruská štafeta bezpečně zvítězila, minutu za druhými Nory pak dojel švédský finišmen Lundholm. Muži ve složení Jakub Škoda, Radek Laciga a Petr Horvát dojeli také jako ženy na 5. místě. České trio jako jediné z neseveřanů dokázalo držet krok s ruskými a severskými štafetami a dojelo za nimi s minimálním odstupem.

V juniorkách (MSJ) vyhrály Finky s dvouminutovým náskokem před Ruskami a Švédkami, naše trojice Kateřina Černá, Adéla Randáková a Anežka Hlaváčová skončila na 6. místě. Šestí byli na MSJ i junioři (Lukáš Richtr, Josef Nagy a Jan Hašek), o medaile se podělily štafety Ruska, Finska (mezi nimi byl souboj velmi těsný) a Norska.

Na ME dorostu vyhrály dívky z Ruska (český tým štafetu neměl) a chlapci ze Švédska (ti zvítězili s výrazným 5 minutovým náskokem), naši dorostenci Vojtěch Peňáz, Marek Štěrba a Matyáš Štregl skončili ve vyrovnaném závodě na 6. příčce.

Kompletní výsledky: SP, MSJ, MED. GPS tracking


« zpět