Štafety zakončily ZODM v Karlovarském kraji

23.1.2020 Matěj Burda

V biatlonovém areálu Eduard se jel poslední LOB závod letošní Zimní olympiády dětí a mládeže. Zvítězily týmy Hlavního města Prahy a Liberckého kraje.

Závod sprintových štafet byl vyvrcholením celého olympijského programu LOB. Jely se podobně jako před dvěma lety v Letohradu smíšené dvoučlenné štafety, kdy každý běžel dva úseky. Závod začínaly dívky a končili chlapci. Závodníci se vydali do tak trochu známého terénu, protože na Eduardu se jel už pondělní sprint. Důležité bylo ovšem nenachat se nachytat na cizí farstu a orazit správně všechny kontroly. V každé kategorii mohl každý kraj postavit 2 štafety, tudíž při hromadném startu vyjelo v obou případech najednou 28 štafet.

Nejdříve se na trať vydali závodníci kategorie DH16. Postupně v čele vykrystalizovaly týmy Hlavního města Prahy a Karlovarského kraje, které bojovaly o vítězství. Nakonec se závod lépe vyvydl Praze a dvojice Hana Malečková a Jiří Blaha brala zlato. Se ztrátou půl minuty dojel do cíle Karlovarský kraj (Marie Bartošová, Marek Štěrba), bronz brala druhá štafeta Prahy ve složení Markéta Kodejšová a Matyáš Zakouřil. V závodě kategorie DH14 byly rozdíly větší. Pro jasné vítězství si dojela štafeta Libereckého kraje ve složení Jolana Skalová a Filip Mairich, která se pohybovala v čele téměř po celý závod. Na prvním úseku jí zdatně sekundoval Jihomoravský kraj, který nakonec ve složení Lucie Hlaváčová a Jonáš Ptáček bral se ztrátou 80 vteřin stříbro, na třetím místě skončila štafeta Ústeckého kraje (Mirka Řeháková a Matěj Votava).

Na LOB stránce závodů najdete kompletní výsledky, mapy, mezičasy a GPS tracking.

V roce 2021 se bude konat Letní olypiáda dětí a mládeže po 10 letech v Olomouckém kraji a orientační běh opět nebude chybět na jejím programu.