Tři úspěšné tréninkové kempy mládeže v prosinci

21.12.2019 Milan Venhoda

Všechny tři plánované kempy mládeže proběhly úspěšně, celkem se jich zúčastnilo 220 dětí.

O prosincové lyžařské tréninkové kempy mládeže byl velký zájem, celková kapacita 220 míst nestačila a řada náhradníků čekala zda se neuvolní místo.

Nejdříve v druhém prosincovém týdnu proběhl kemp pro starší a vetšinou již zkušenější děti na Božím Daru v Krušných horách, kde byla sněhová jistota ze zásobníku a sněhových děl v blízké Skiareně na německé straně hranice, po vylepšení sněhových podmínek v průběhu týdne se pak již lyžovalo i přímo v okolí Božího Daru.

V následujícím týdnu se konaly dva kempy současně - na Horních Mísečkách v Krkonoších a na Pradědu v Jeseníkách. I tyto akce proběhly plně na sněhu, na programu bylo hlavně zlepšování lyžařské techniky, které doplnilo protahování, posilování i mapová příprava pro LOB.

Na závěr kempu na Mísečkách proběhl měřený kontrolní závod, který si některé kraje zvolili jako nominační pro ZODM - výsledky.

Všem organizátorům a trenérům patří obrovské poděkování, všichni účastníci se v lyžařské techice posunuli zase o kus dále a získali i další inspiraci a motivaci pro trénink. A i když si mladí kluci a holky často "sáhli na dno sil" tak mezi nimi unisono znělo, že  příště chtějí jet znovu ...

 

 

 


« zpět