Ve Švédsku začíná Mistrovství světa

19.3.2019 Milan Venhoda

Ve Švédsku začíná Mistrovství světa

V severošvédském městě Pitea začíná letošní vrcholná akce LOB: Mistrovství světa dospělých, MS juniorů, ME dorostu a MS veteránů.

Závody se konají v přímořském městě Pitea ve švédské části Laponska. Všechny závody mají jako centrum Lindbäcksstadion - lyžařský stadion se standartními běžeckými trasami. Závodní prostor je v nadmořské výšce do 120 m, většinou jehličnatý les. Jak je na severu zvykem, pořadatelé připravili vetšinu stop skůtrem (70%), pouze menší část stop je širokých rolbových. Předpověď počasí je příznivá, teplota lehce pod nulou a v příštích dnech mírné sněžení.

Na startu budou závodníci z 20 zemí, přihlášeno je 62 mužů a 41 žen. Českou republiku budou pod vedením Richarda Klecha reprezentovat na MS Petra Hančová, Lenka Mechlová, Kateřina Neumannová, Johanka Šimková, Petr Horvát, Radek Laciga, Jakub Škoda a Vojtěch Matuš. MSJ pojedou Markéta Firešová, Anežka Hlaváčová, Jan Hašek, Ondřej Hlaváč a Josef Nagy. MED pak Kateřina Černá, Tereza Chrástová, Anna Karlová, Tereza Macholdová, Lukáš Richtr, Vít Štefan a Marek Štěrba.  Týmy juniorů i dorostu vede Roman Horyna.

Program začíná ve středu 20.3. závodem na klasické trati (muži mají 22,5 km vzdušně / 29 km optimálně s 650 m převýšení)a  pokračuje ve čtvrtek sprintem. Po dnu volna se v sobotu pojede krátká trať s hromadným startem a šampionát zakončí v neděli štafety. 

Závody je možné sledovat on-line.


« zpět