Budou nějaké závody?

19.1.2023 Milan Venhoda

Ačkoliv aktuální sněhové podmínky ještě ideální nejsou, nějaké LOB závody se přece jen příští týden uskuteční. Na Český pohár si ale musíme počkat až do 11.2.

V přístím týdnu je během Zimní olympiády dětí a mládeže na programu i LOB. Závody se pojedou ve Vrchlabí, kde přes oblevu vydržel okruh na umělém sněhu a nyní se intenzivně dosněžuje a rozšiřuje. Snad připadne i nějaký přírodní sníh.

Rakouští pořadatelé se nakonec rozhodli svoje nejbližší závody (původně plánované v Abtenau 21.-22.1.) přesunout na jih Rakouska do Obertilliachu s termínem o týden později, tedy 28.-29.1. Vzhledem k velké vzdálenosti ale ČP s těmito závody spojen nebude.

V termínu 28.-29.1. se velmi pravděpodobně bude konat i Mistrovství Německa a pohárový závod, centrum je ve Schwarzenbach am Wald, asi 80 km od Chebu. Nyní tam je přibližně 20 cm sněhu a skůtr už vyjel upravovat stopy, na víkend je hlášeno další sněžení. Přihlášky jsou do úterý 24.1., o konání závodu se definitivně rozhodne ve středu 25.1. Čeští zájemci se mohou přihlásit v ORIS: sobota - sprint, neděle - klasika, závody ale do Českého poháru zařazené nejsou.

 


« zpět