Budou závody? Budou!

18.1.2021 Milan Venhoda

Budou tuto sezónu nějaké závody? Budou! Pořadatelé z Vrbna získali vyjímku na uspořádání nominačních závodů.

Závodní sezóna byla sice připravena, nicméně letos se k faktoru (ne)dostatku sněhu přidává i faktor jiný, který má vliv na konání či nekonání závodů.

Pořadatelé Mistrovství světa, MS juniorů a ME dorostu v Estonsku (Kääriku, 22.-28.2.2021) dostali od estonských úřadů souhlas s uskutečněním celé akce, samozřejmě při dodržení příslušných opatření. V místě konání je v současné době dostatek sněhu a i po zbytek ledna je očekáváno sněžení, takže přípravy mohou probíhat podle plánu a záložní prostor zřejmě nebude muset být použit.

Zdali bude moci být uspořádán nějaký závod Českého poháru bude záviset na vývoji situace a případném uvolňování opatření. Pořadatelé z Vrbna (30.-31.1., Rýmařov) i Zlatých hor (6.-7.2., Rejvíz) jsou připraveni reagovat velmi operativně. Sledujte v ORIS aktualizace u jednotlivých závodů.

Pořadatelé z Vrbna požádali o vyjímku a získali od Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví souhlas uspořádáním otevřeného nominačního závodu na MS, MSJ a MED, tedy pouze pro kategorie DH17, DH20 a DH21. Detaily budou zveřejněny v ORIS, každopádně pro účast je nutné mít negativníé test (PCR nebo antigenní) ne starší než 48 h před závodem. Oba závody jsou současně vypsané jako Akademické M ČR.

 


« zpět