Český tým pátý ve sprintových štafetách

26.1.2016 Milan Venhoda

Český tým pátý ve sprintových štafetách

Světový pohár se přesunul z Oberwienthalu do 50 km vzdáleného Klingenthalu, po dnu volna se jely sprintové štafety. Český tým bodoval do SP na pátém místě.

Počasí se dramaticky změnilo, přišla veliká obleva, ale sněhu naštěstí zůstalo dostatek a tak Světový pohár pokračuje přesně podle plánu. Na sprintové štafety pořadatelé připravili netradiční terén - kromě úvodní a závěrečné části v lese se větší část závodu odehrávala na loukách mezi domy vesničky Mühlleithen, kde byla připravena síť skůtrových stop často přes zahrady místních obyvatel (s jejich souhlasem samozřejmě).

Startovaly dvoučlenné týmy (žena+muž), každý závodník jel tři zhruba desetiminutové okruhy. Díky chybnému ražení postupně odpadaly některé týmy (hned na prvním úseku favorizovana ruská štafeta), bohužel i české béčko. V čele závodu se po celou dobu držely podle očekávání dva švédské týmy, následované Finskem, Norskem a postupně mírně ztrácející české dvojice. Dvojice Hana Hančíková + Jakub Škoda finišovala nakonec na celkovém 9. místě (5.místo do SP), druhý český tým v cíli Petra Hančová + Petr Horvát dojel o 3 minuty později na 10. místě. Zvítězila švédka dvojice Tove Alexandersson + Erik Rost (pro Erika již 4. vítězství v tomto kole SP, pro Tove čtvrté), 10 vteřin před svými týmovými kolegy, o více než minutu později byli v cíli třetí Finové a čtvrtí Norové.

Fotografie ze závodu.

Kompletní výsledky z mezičasy


« zpět