Domácí pohárové LOBy po 23 měsících

1.2.2015 Milan Venhoda

Domácí pohárové LOBy po 23 měsících

Ano, konečně napadl sníh a tak Zdravotník Praha měl možnost uspořádat pohárový LOB v kompletním programu dle kalendáře ve Vysokém nad Jizerou. 

Hned úvodním závodem bylo MČR na klasické trati, kteréprověřilo závodníky nejen fyzicky, kdy stavitel připravil dost nepříjemných stoupání, ale také po mapové stránce. Středně hustá síť stop ještě ne s úplně ideální sněhovou pokrývkou, mapa patnáctka, -3°C a občas drobné sněžení, to byly podmínky vlastního mistrovského závodu. V hlavních kategoiích, keré měly hromadý start, se postupně hlásí nástup mládí. V dámské elitě zvítězila Helena Randáková před Simonou Karochovou a věkem ještě juniorkou Petrou Hančovou.V mužské elitě překvapil nováček v reprezentaci Petr Horvát, který s přehledem zvítězil před Jirkou Bouchalem a Janem Lauermanem. Výsledky v  mládežnických kategoriích nepřinesly překvapení a vyhráli favorité: Waňková (D17), Horvátová (D20), Starý (H17) a Matůš (H20).
Potěšila velká účast v mládežnických kategoriích: D14 (14 závodnic) a H14 (20 závodníků)

Noční sprint byl opravdovou lahůdkou pro všechny účastníky. V husté síti stop na mírně zvleněným terénem za parkem ve Vysokém nad Jizerou připravil reprezentační trenér juniorů Roman Horyna výborný závod. V mužské elitě s přehledem a velkým náskokem zvítězil Jakub Škoda před Jiřím Bouchalem a Janem Lauermanem.V dámské elitě si pro vtězství dojela Simona Karochová před Petrou Hančovou a Kateřinou NeumannovouV mládežnikých kategoriích vyhráli Janovaská (D17), Starý (H17) a Šňupárek (H20)


Nedělní krátká trať završila úspěšný víkend. Fyzicky náročný závod v mužské elitě zvládl nejlépe Jiří Bouchal před Janem Kolínem a Petrem Horvátem. V dámské elitě dovržila mladá Petra Hančová úspěšný víkend a zvítězila před dvojicí se stejným časem Simonou Karochovou a Helenou Randákovou. V juniorech zvítězili Argalášová (D20) a Matůš (H20) a v dorostu Waňková (D17) a Starý (H17). Ondra Starý se tak stal nejúspěšnějším závodníkem se třemi vítězstvím.

Ve všch závodech byl použit SportIdent Air+, tedy bezkontaktní ražení, které umožňuje razit za jízdy. To je velmi komfortní a navíc pro LOB i bezpečnější, neboť omezuje vyplužená místa a snižuje riziko kolízí v blízkosti kontrol.

« zpět