Domácí závody v této sezóně

11.2.2024 Milan Venhoda

Vzhledem ke zrušení závodů v Jablonci i Rýmařově jsme nově zařadili do Českého poháru závody v rakouském Postalm 24.-25.2.

Letošní průběh zimy lyžařům v domácích terénech příliš nepřeje. Závody v Jablonci i odložené závody v Rýmařově musely být zrušeny. Závod v Moldavě je přeložen na první březnový víkend, nyní jsou v prostoru jen zbytky sněhu, takže pro uspořádání je potřebná dostatečná nová sněhová nadílka.

I okolní země mají podobné problémy, Rakušané za zrušené závody v Karlstiftu a Kitzbühelu operativně dohodli náhradní místo konání dalších závodů na výše položený Postalm, kde je aktuálně sněhu dostatek a je předpoklad, že se udrží a možná i nějký připadne. Proto se vedení sekce LOB dohodlo s rakouskými pořadateli a rozhodlo, že současně s rakouským pohárem se na Postalmu 24.-25.2. uskuteční i Český pohár (pro dorost a juniory M ČR). Na programu je klasická trať a sprint. Přihlášky jsou do neděle 18.2. v ORIS, kde je k dispozici česká verze rozpisu. Platby startovného posílejte na český účet ČSOS, ze kterého se potom převede startovné rakouským pořadatelům najednou.

 


« zpět