M ČR štafet a Český pohár v Klingenthalu

22.1.2017 Milan Venhoda

M ČR štafet a Český pohár v Klingenthalu

V Klingenthalu na německé straně Krušných hor byla o víkendu zahájena sezóna třemi závody za ideálních podmínek. Nejdříve se jel sprint pro elitu (který  byl vypsán jako WRE), dále odpolední M ČR štafet a pohárová klasika.

Výborné sněhové podmínky přivítaly více naž dvě stě českých a sto německých závodníků na společném pohárovém víkendu. Díky množství prachového sněhu byly skůtrové stopy velmi měkkě a sypké, rolbové stopy (kterých byla většina) však byly perfektně připraveny.

Závod WRE ve sprintu byl mapově relativně jednoduchý, po úvodním stoupání následoval v polovině trati postup do kopce po čárkované stopě, která se zpočátku velmi bořila, což znamenalo výhodu pro později starujhící, závěr trati pak vedl víceméně z kopce. V mužích zvítězil Radek Laciga 12 vteřin před Petrem Horvatem, třetí Ondřej Vodrážka ztratil na vítěze minutu. Mezi ženami byla nejrychlejší Kristýna Kolínová necelou půlminutu před Petrou Hančovou a Helenou Randákovou. Kompletní výsledky.

Mistrovství ČR štafet již bylo mapově náročnější. V ženách svedly vyrovnaný soubotj týmy Spartaku Vrchlabí a Kotlářky Praha, v cíli byla nakonec o dvě minuty rychlejší vrchlabská trojice, třetí již s větší ztrátou dojela štafeta Slavie Hradec Králové. Mezi muži podle očekávání zvítězil tým Slovanu Zdravotník Praha, na druhém místě přesvědčivě dojela trojice mladíků z Třince. Bronz získala štafeta Prostějova, které medailovou pozici "přenechal" OK Jihlava, jejíž finišman byl sice v cíli dříve, ale na prvním úseku s muži jedoucí Bára Chudíková bohužel neorazila kontrolu a byla diskvalifikovaná.

Pohárová klasika byla fyzicky relativně náročná díky řadě táhlých stoupání, ale i po mapové stránce se nabízely zajimavé volby postupů. V dámské elitě byly stupně vítězů zcela shodné jako ve sprintu (Kolínová, Hančová, Randáková), i rozestupy mezi medailistkami byly opravdu minimální (14 a 19 vteřin). V mužích byl vítěz také shodný se sprintem - opět s přehledem jel nejrychleji Radek Laciga. Druhé místo vybojoval Roman Horyna tři vteřiny před Petrem Horvátem. Kompletní výsledky

Stránka závodu s výsledky a mezičasy.

Fotografie ze závodů

 

« zpět