Petra Hančová zvítězila v Anketě o nejlepšího závodníka LOB 2019

24.11.2019 Milan Venhoda

Petra Hančová zvítězila v Anketě o nejlepšího závodníka LOB 2019

Anketu o nejlepšího závodníka LOB 2019 vyhrála Petra Hančová. V anketě odborníků byla druhá Lenka Mechlová a třetí Petr Horvát.

Petra Hančová získala od odborníků nejvíce hlasů. V uplynulé sezóně měla skvělé výsledky na Světové zimní univerziádě v ruském Krasnojarsku: 3. místo na krátké trati, 4. místo ve sprintu a 8. místo ve stíhacím závodu. Na Mistrovství Evropy v tureckém Sarikamis byla 10. na krátké trati, 11. ve sprintu a 19. na klasické trati, k tomu vybojovala se štafetou 5. místo. Na Mistrovství světa (Pitea, Švédsko) Petra vybojovala tato umístění: 13. sprint, 16. klasická trať, 19. krátká trať, 6. štafety. Na Mistrovství ČR získala Petra Hančová zlato ve sprintu a na krátké trati.

Druhá Lenka Mechlová se několikrát dokázala dostat ve světě do první desítky: na Mistrovství Evropy byla 8. na krátké trati, 8. na klasické trati a 22. ve sprintu, k tomu 5. se štafetou. Na Mistrovství světa vybojovala 10. místo na krátké trati, 19. místo ve sprintu, 23. místo na klasické trati a 6. místo ve štafetách. Na mistrovství ČR vyhrála Lenka Mechlová klasickou trať.

Třetí Petr Horvát byl na Světové zimní univerziádě 11. ve stíhacím závodu a 8. v závodu na krátké trati. Na Mistrovství Evropy získal 11. místo na krátké trati, 17. místo na klasické trati a 21. místo ve sprintu. Na Mistrovství světa vybojoval tato umístění: 14. sprint, 16. klasická trať, 23. krátká trať. Na Mistrovství ČR získal Petr Horvát titul ve sprintu a na krátké trati.

 

Mezi juniory byl (stejně jako minulý rok) nejlepší Jan Hašek. Na Mistrovství světa juniorů ve švédské Pitee vybojoval tato cenná umístění: 6. sprint, 10. krátká trať, 15. klasická trať, 6. štafety.

 

V dorostu byl nejlepším závodníkem minulé sezóny zvolen Lukáš Richtr. Na Mistrovství Evropy (konalo se společně s MSJ ve švédské Pitee) vybojoval velmi pěkné výsledky: 12. místo krátká trať, 14. místo sprint, 16. místo klasická trať , 4. místo štafety

 

 


« zpět