Sprintové štafety na Akademickém MS

25.2.2022 Milan Venhoda

Sprintové štafety na Akademickém MS

Program Akademického MS pokračoval sprintovými štafetami v areálu Jahodová louka u Božího Daru. Český tým Nagy + Firešová dojel na desátém místě.

Po dnu volna pokračoval program AMS závodem smíšených sprintových štafet. Opět byla v lese připravena velmi hustá síť stop ve které jel každý z dvojice tři přibližně dvoukilometrové úseky. Začínali muži, finišovaly ženy.

Z prvního úseku přijela na předávku nejrychleji trojice Baklid (NOR), Müller (SUI), Nordström (SWE), půlminutu za nimi předával na čele dalšího balíku na 4. místě Josef Nagy. Vojtěch Bartoš bohužel ztratil více než 3 minuty a předával až čtrnáctý. Děvčata Jenny Baklid (NOR) a Lea Widmer (SUI) první dvě pozice na svém úseku udržely, na průběžné třetí místo se však před Švédsko dotáhla Riazanova (RUS). Na dalších místech však nebyly zatím rozdíly nijak velké, Markéta Firešová dojela 11. a o místo za ní pak hned Anežka Hlaváčová, která svůj úsek zajela velmi dobře. Na třetím úseku navýšil Nor Baklid svůj náskok na čele, pořadí na dalších místech se však dost míchalo. Nagy i Bartoš posunuli české týmy o místo vpřed, rozestup mezi nimi se nijak nezměnil. Čtvrtý úsek pořadím na čele hodně zamíchal. Na první dvě místa se dostaly oba ruské týmy (Riazanova a Viatkina), následované Švédskem (Yngevsson) a dvěma švýcarskými štafetami. Norka Baklid předávala se ztátou 1:32 min. na 7. místě. České štafety si pořadí udržely: 10. Firešová, 11. Hlaváčová. Na pátém úseku se na čele zformovalo pořadí: Rusko (Dorma), Švédsko (Wickbom), Švýcarsko (Boos), za třetím Śvýcarskem však byly rozestupy minimální a boj o medaile zůstával otevřený. Poslední úsek skvěle zvádla Ruska Riazanova a dojela pro zlato s náskokem 46 vteřin před stříbrnou Švédkou Yngevsson. Velmi vyrovnaný souboj o bronz zvládla nejlépe Deininger k obrovské radosti Švýcarů, jen 7 vteřin za ní dojela čtvrtá Norka Baklid. Markéta Firešová zakončila závod pro české béčko na 10. místě, Anežka Hlaváčová za české áčko skočila na 12. místě.

Na webu závodů najdete výsledky, GPS tracking i velké množství nádherných fotek.

AMS bude zakončeno zítra dopoledne závodem na krátké trati s hromadným startem, opět v areálu Eduard. Na to naváže ve stejném prostoru odpolední závod Českého poháru ve sprintu a v neděli pak M ČR na krátké trati.

 


« zpět