STK - tréninkové kempy pro mládež připraveny

2.9.2020 Milan Venhoda

STK - tréninkové kempy pro mládež připraveny

Byly vydány detailní informace pro prosincové lyžařské kempy na Mísečkách, Božím Daru a Pradědu i lednové kempy v Harrachově - budou probíhat ve stejné podobě a formátu jako v loňském roce.

Tréninkové kempy budou realizovány i následující zimu, ve stejné podobě a formátu jako minulou sezónu:

  • Prosincové kempy na Mísečkách, Božím Daru a Pradědu - zaměřené především na výuku správné techniky běhu na lyžích
  • Lednové LOB kempy v Harrachově - zaměřené na specifika LOB

Aktuálně byl zveřejněn rozpis na prosincová STK. Stejně jako v loňském roce mají zájemci možnost vybrat si ze 3 kempů. Kemp na Božím Daru (6.-13.12.) je určen pro pokročilé lyžaře, kteří ovládají bruslení i klasický styl a mají zkušenosti z LOB. Kemp na Horních Mísečkách (13.-18.12.) je naopak určen pro mladší zájemce, včetně začátečníků. Kemp na Pradědu je otevřený všem zájemcům ve věku 10-18 let, včetně začátečníků.

Na všech kempech se můžete těšit na výuku správné lyžařské techniky od zkušených trenérů a instruktorů, bohatý program, kvalitní zázemí včetně stravy a díky vybraným destinacím snad i dostatek sněhu v rámci možností slábnoucích zim. Kempy jsou zaměřeny především na výuku správné techniky běhu na lyžích, pokud to podmínky dovolí, bude do programu zařazen na ukázku i LOB (1-3 tréninky). Součástí programu budou běžecké rozcvičky s imitacemi běhu na lyžích a dalšími cviky na sílu, dynamiku a rovnováhu. Večer pro vás budou připraveny rozbory techniky, teoretická příprava na LOB a přednášky sportovních osobností.

Přihlašování na prosincové kempy bude možné od pondělí 14. 9. 2020 přes Google formulář (formulář bude aktivní od 14. 9. 2020). První termín přihlášek končí v neděli 4. 10. 2020. Při větším počtu zájemců, než je kapacita ubytování, budou na kempy vybráni zájemci s přihlédnutím k zapojení trenérů do organizace kempů, účasti na závodech LOB (mimo nejmladších ročníků) a výkonnosti. Časové hledisko přihlášky není kritériem výběru, rozhodující je jen dodržení termínu přihlášek do 4. 10. 2020.

 

Na tyto tři prosincové kempy budou navazovat stejně jako minulou zimu lednové kempy v Harrachově (s připravenými LOB tréninky v Jakuszycích, v případě dostatku sněhu i v Harrachově). Tyto lednové kempy budou zaměřené převážně na specifické LOB techniky a bude na nich u všech účastníků předpokládán slušně zvládnutý pohyb na lyžích a rozlyžovanost. K dispozici je detailní rozpis na tyto kempy . Termíny lednových kempů budou následující: 1) 3. – 8. 1. 2021, 2) 10. – 15. 1. 2021, 3) 17. – 22. 1. 2021, sraz vždy v neděli odpoledne/večer, odjezd v pátek po obědě. Přihlašování je možné do 18.10. přes Google formulář

 

Detaily k projektu STK včetně předpokládané podoby projektu v roce 2021 naleznete na webu STK.

 


« zpět