Světový pohár - Hlaváčová šestá na middlu

10.1.2023 Milan Venhoda

Světový pohár - Hlaváčová šestá na middlu

Světový pohár pokračoval na Tauplitzalm daším závodem, avšak pořadatelé museli kvůli povětrnostním podmínkám měnit program a odsouvat start. Anežka Hlaváčová jela skvěla a skončila na velké bedně na 6. místě.

Původní plán na druhý závod Světového poháru v rakouském Tauplitzalm byl stíhací závod se startem podle výsledků sprintu z předchozího dne. Silné sněžení, kdy přes noc napadlo více jak 20 cm nového sněhu a sněžení pokračovalo i přes den spolu se silným větrem, však donutily pořadatele ke změnám programu. Závod se nakonec jel jako zkrácený middle s intervalovým startem, muži i ženy startovali současně v minutovém intervalu. Čas startu byl odložen o více než dvě hodiny aby pořadatelé stihli připravit alespoň trochu regulérní stopy pro závod. A samozřejmě i tratě doznaly oproti původnímu plánu značné změny.

Mezi ženami opět dominovaly Švédky (pět Švédek na prvních sedmi místech), stejně jako včera zvítězila Linda Lindkvist, tentokáte ale jen velmi těsně o jednu vteřinu před norskou závodnicí Ulvensoen. Skvěle si vedla Anežka Hlaváčová, která po výborném výkonu skončila na velké bedně na 6. místě. Další dvě české závodnice si o pár míst oproti sprintu polepšily: 21. Šimková, 33. Chrástová.

V mužích byla situace více vyrovnanější a v Top10 se objevilo celkem 6 národností. Nejrychlejšího času dosáhl Fin Aapo Viipola před dvojicí Norů Aas a Jonsson. Výborný výkon zopakoval Josef Nagy, který se ztrátou 2:09 skončil na 10. místě, o necelou půlminutu pomalejší byl na 14. místě Petr Horvát. Ostatní Češi skončili až ve čtvrté desítce: 33. Laciga, 36. Bartoš, 38. Hašek a 45. Vystavěl. Jakub Škoda, který se v průběhu závodu pohyboval kolem 15. místa bohužel orazil špatnou kontrolu a byl diskvalifikován, stejně jako Kryštof Průša.

Kompletní výsledky

Pořadatelské fotografie

 


« zpět