Světový pohár příští týden v Krušných horách

17.1.2016 Milan Venhoda

Světový pohár příští týden v Krušných horách

Světový pohár pokračuje příští týden dalším kolem v německém Oberwiesenthalu. Současně bude probíhat i Mistrovství světa veteránů

Dlouhou dobu bylo uspořádání velmi nejisté, ještě na konci roku nebyla v závodním prostoru ani vločka sněhu. Několik málo centimetrů z počátku ledna na uspořádání rozhodně nestačilo. Až intenzivní sněžení na počátku tohoto týdne umožnilo pořadatelům potvrdit konání závodů.

Program záčíná v pátek 22.1. sprintem (veteráni mají první závod na krátké trati), o den později se pojede middle (veteráni druhý závod), v neděli pak klasická trať (též veteráni). Všechny tyto tři závody mají centrum ve Sparkasse Skiarena Oberwiesenthal, jen malý kousek od nejvyššího vrcholu německé části Krušných hor Fichtelberg.

Závody SP se po dnu volna přesunou do 50 km vzdáleného Mühlleithenu (Klingenthal), kde se pojedou sprintové štafety a celý program bude uzavřen ve středu 27.1. závodem tříčlenných štafet.

Světového poháru se zúčastní více než stovka závodníků ze 14 zemí, pochopitelně včetně kompletní české reprezentace. Na veteraniánský šampionát je aktuálně přihlášeno 266 závodníků, nejpočetnější je zastoupena ČR (66 závodníků), dále početně silné výpravy přijedou z Ruska, Finska a pochopitelně domácího Německa. 

Veteráni se mohou ještě do pondělí 18.1. přihlásit, startovní listina se bude připravovat v úterý 19.1., detailní informace k závodům budou publikovány ve středu 20.1.

« zpět