Výborné výsledky na middlu a hromadném startu ve Finsku

18.3.2022 Milan Venhoda

Výborné výsledky na middlu a hromadném startu ve Finsku

Na krátké trati na Mistrovství světa jela skvěle Petra Fiala: 8. místo. MS juniorů: 4. Štěrba, 7. V.Peňáz, ME dorostu: 7. Mairich, 8. Srbová

Po dnu volna byl na programu Mistrovství světa závod na krátké trati. Do závodu přibyl nový sníh a bylo zataženo. Startovalo se severně od centra, první část byla rovinatá, pak závodníci přejeli do lehce zvlněné části, kterou již znali ze sprintu a stíhačky.

Mezi ženami Daisy Kudre Schnyder ukázala skvělou formu a tratí prolétla bez zaváhání, vedla po celou dobu a v cíli se radovala ze zlata s náskokem více než minuty. Švédky Magdalena Olsson a Frida Sandberg si v průběhu závodu jely pro zbývající medaile, ale na předposlední kontrolu udělaly stejnou chybu a to je odsunulo na 4. a 5. místo. Stříbro a bronz tak získlady jejich krajanky Linda Lindkvist a Evelina Wickbom. Skvěle jela Petra Fiala, v průběhu závodu se postupně posouvala vpřed a cílem projela na 8. místě. Anežka Hlaváčová skončila na 25. místě. Závod mužů byl velmi vyrovnaným soubojem Stanimira Belomazheva (BUL) a Švéda Rasmuse Wickboma. Ačkoliv často zvolili jiné postupy jejich rozdíl byl minimální a jen díky spritnovému závěru získal Belomazev zlato vteřinu před Wickbomem. Bronz bral Fin Tuomas Kotro s odstupem 41 vteřin. Velmi dobrý závod zajel Radek Laciga, který obsadil 17. místo se ztrátou 3:15 min. na vítěze. Dále solidně jeli i vešel Petr Horvát - 20. místo, Josef Nagy - 24. místo. Další naši: 34. Kryštof Průša, 38. Vojtěch Bartoš, 39. Jan Hašek.

Jujioři a dorostenci měli na programu závod s hromadným startem. Skvěl zajel Marek Štěrba, který obsadil v juniorech 4. příčku, výborné je 7. místo Vojtěcha Peňáze. Vyhrál Fin Niklas Ekstrom, dvě minuty za ním dojeli další medailisté Albin Gezelius (SWE) a Olle Ilmar Jaama (EST), Štěrba měl ztrátu přes čtyři minuty. Další naše trio dojelo ve třetí desítce - 22. Matyáš Zakouřil, 24. Radek Peňáz, 26. Dan Salaba. Mezi juniorkami byla nejlepší Norka Kristin Melby Jacobsen, necelou minutu za ní dojela druhá Švédka Anna Aasa, bronzová Alina Niggli (SUI) měla ztrátu přes tři a půl minuty. Marie Barošová dojela na 18. příčce, další dvě naše závodnice Tereza Tereza Chrástová a Adéla Randáková uzavíraly výsledkovou listinu na 23. a 24. místě. MED: Mezi kluky suverénně vyhrál domácí Pyry Riissanen, další dvě místa obsadili Švédové Tim Lundberg (+1:57) a Otto Timby (+3:32). Naši dorostenci zajeli velmi dobře, Filip Mairich skončil sedmý se ztrátou necelých pěti minut, Antonín Svoboda byl 12. a David Elleder 15. Také v dorostenkách zůstalo zlato ve Finsko díky vítězství Eeva Liina Ojanaho, druhá skončila se ztrátou necelých dvou minut Švýcarka Justine Hamel, třetí byla další Finka Anni Salmela. Výborně zajela Michela Srbová, která obsadila 8. příčku, Tereza Pecková po dobré první části v závěru ztratila a to znamenalo 15. místo, Hana Malečková skončila na 27. místě.

Kompletní výsledky a mezičasy. K dispozici jsou i mapy a GPS tracking

 


« zpět