Zahájení závodní sezóny mělo perfektní sněhové podmínky

15.12.2021 Milan Venhoda

Zahájení závodní sezóny mělo perfektní sněhové podmínky

Dva úvodní závody, které byly pro elitu zařazeny jako WRE,  proběhly v Hohenzollern areálu na německé straně Šumavy za výborných sněhových podmínek, 

Vzhledem k velmi dynamické epidemiologické situaci a měnícím se omezujícím podmínkám nebylo do poslendní chvíle jasné zda a v jakém rozsahu se závody podaří uspořádat. To byl tentokráte větší oříšek než sněhová situace, která byla nad očekávání dobrá. Zajištění nutných podmínek (kontrola očkování, testování na místě, ...) bylo organizačně náročné.

Do německého areálu nedaleko Bayrisch Eisenstein přijela silná mezinárodní konkurence - śvýcarský národní tým, estonka Daisy Kudre a pochopitelně i řada domácích a rakouských závodníků. Nejpočetněji mezi 170 závodníky však byli zastoupeni Češi. Oba závody se jely ve stejném prostoru standartních biatlonových tratí. Tratě byly namotané na velmi malé ploše, nicméně díky velmi kopcovitému charakteru byly dosti fyzicky náročné i přes to, že převážná většina stop byla upravena rolbou.

Sobotní sprint vyhrála estonka Daisy Kudre s náskokem minuty před Petrou Fiala, třetí skončila domácí Anne Heinemann. V mužích byl nejrychlejší rakouský závodník Tobias Habernicht, druhý dojel Petr Horvát, třetí byl Švýcar Noel Boos.

Nedělní krátká trať (u mužů i žen s výměnou mapy) měla v mužích na medailových poyicích stejné pořadí: Habenicht, Horvát, Boos. V ženách Daisy Kudre závod nedokončila (ale první polovinu jela s přehledem nejrychleji) a tak se z vítězství radovala Petra Fiala s velkým náskokem před Rakušankou Erhart. Třetí dojela Helena Randáková jen tesně před svoji dcerou Adélou, která ač věkem juniorka zajela výborně.

Fotografie ze závodu.

Výsledky je možné i analyzovat ve výsledkové databázi Sportidentu, kde jsou uloženy také mapy s tratěmi: sprint, krátká trať.

 

 


« zpět