Zimní olympiáda dětí a mládeže startuje již tuto neděli v Hradci Králové

20.1.2023 Dominika Plochová

Zimní olympiáda dětí a mládeže startuje již tuto neděli v Hradci Králové

V neděli odpoledne bude v Hradci Králové zahájena Zimní olympiáda dětí a mládeže pod taktovkou Královéhradeckého kraje, na které nebudou chybět ani LOBáci!

Už se stalo takovou nepříjemnou tradicí, že v době konání ZODM by člověk sněhu pohledal a nejinak je tomu bohužel i letos. Středeční sněhová nadílka, která v sousedním Libereckém kraji způsobila kalamitu, bohužel obešla Krkonoše obloukem. Poslední nadějí je tak víkendová předpověď, která prorokuje, že bude ve Vejsplachách u Vrchlabí, kde se všechny olympijské běžecké disciplíny (LOB, běžecké lyžování a biatlon) uskuteční, konečně hluboko pod nulou, a sněhová děla tak budou moci jet naplno! Držte všechny palce!

V LOBu jsou na olympiádě naplánovány tři závody. Pokud vše půjde dle původního plánu, pojede se v pondělí odpoledne sprint (ten by měl být v přímém přenosu vysílán na ČT Sport), ve středu middle a ve čtvrtek bude vše završeno dvoučlennými smíšenými štafetami. Všechny tři závody by se měly uskutečnit ve Vejslachách, ale změny rozhodně nejsou vyloučeny, vše bude záviset na počasí a sněhové pokrývce. Vrchlabští pořadatelé již teď mají připraveny až čtyři různé varianty závodního programu.

Každý kraj mohl na olympiádu vyslat osm závodníků, dvě dívky a dva chlapce v kategoriích D/H14 a dvě dívky a dva chlapce v D/H16, čehož všechny krajské výpravy využily na sto procent. Hlavní favority je možné hledat i mezi čerstvě nominovanými reprezentanty na Mistrovství Evropy dorostu, které se uskuteční v Lotyšsku záhy po skončení olympiády. Tíha olympijské zodpovědnosti však už přemohla nejednoho favorita, a tak se jistě dočkáme i nějakých velkých překvapení!


« zpět