ZODM pokračovala middlem na Benecku

25.1.2023 Dominika Plochová

ZODM pokračovala middlem na Benecku

Ve středu pokračoval lobácký program na ZODM middlem. S ohledem na sněhové podmínky jej nebylo možné uspořádat v areálu ve Vejsplachách, a tak pořadatelé rozhodli o uspořádání závodu na Benecku.

Tam byly množství i kvalita sněhu výrazně lepší. Pro závodníky byly připraveny tratě o délce 3,6—4,6 km, vítězné časy se očekávaly kolem 25 minut. Tratě byly vedeny převážně po běžeckých tratích mezi Beneckem a Janským vrchem a nabízely řadu mikrovoleb. Narozdíl od pondělního závodu ve sprintu zde bylo povoleno "fikání", tedy jízda mimo vyznačené stopy, čehož závodníci nezřídka využívali.

Tratě byly nakonec, především v mladších kategoriích, výrazně rychlejší, vítězové v D i H14 strávili na trati jen něco málo přes čtvrt hodiny.

V kategorii D14 zvítězila Ela Lošťáková z Ústeckého kraje, na 2. a 3. místě byly dvě medailistky z pondělního sprintu liberecká děvčata Pavlína Salabová a Matidla Tomášková.

Kategorii H14 ovládl s náskokem 46 vteřin Karlovarský Lukáš Štěrba, na 2. místě dojel Matěj Čečka z Královehradeckého kraje a pouhou vteřinu za ním pondělní vítěz, reprezentant Moravskoslezského kraje, Štěpán Holas.

Vítězové starších kategorií už se očekávanému vítěznému času přiblížili více. V D16 se komplet zopakovala bedna z pondělí 1. Sheila Havrdová (Královehradecký kraj), 2. Barbora Chrástová (Liberecký kraj), 3. Eva Baldrianová (Hlavní město Praha).

I kategorie H16 měla stejného vítěze jako v pondělí - vysočinský Vladimír Srb si pro druhé vítězství dojel s náskokem čtyřiceti vteřin před Vilémem Štraitem z Prahy, dalších dvacet vteřin na Srba na třetím místě ztratil jihomoravský Filip Schwab.

Všichni závodníci jeli s GPS, záznam i kompletní výsledky závodu je možné najít v ORISu.

Úvodní foto: ČOV


« zpět