ZODM zakončily napínavé štafety

26.1.2023 Matěj Burda

ZODM zakončily napínavé štafety

O vyvrcholení Olympiády dětí a mládeže se postaraly smíšené štafety dvojic. Závodníky v areálu ve Vejsplachách čekaly rychlé tratě a také připravený labyrint, kde se nejednou chybovalo. 

Každý kraj směl postavit dvě štafety v každé kategorii, a tak se na startu představilo hned 28 štafet! Přičemž každého závodníka čekaly dva úseky. Jako první vystartovala kategorie DH16 a hned od startu suverénně vedla Sheila Havrdová (Královéhradecký kraj), zatímco zbytek startovního pole brzdily pády a tlačenice při ražení první kontroly. Ani přes velký náskok na prvním úseku nebylo této štafetě přáno, protože na dalších úsecích spolu s Jakubem Ticháčkem neměli správné ražení. Do vedení se tak dostala štafeta Libereckého kraje ve složení Barbora Chrástová - Ctibor Podrábský, která už vedení nepustila. Se ztrátou 25 vteřin se na stříbrnou pozcici dostal Kraj Vysočina (Hana Vítková a Vladimír Srb), o další minutu zpět si bronzové medaile vyjelo béčko Libereckého kraje (Zuzana Nagyová a Marek Lesák).

Hned po dojezdu všech závodníků se vydala na trať kategorie DH14 a Liberecký kraj opět potvrdil svou dominanci. Až na prvním úseku si vytvořila 17vteřinový náskok Pavlína Salabová, Janek Skácel sice předával jen těsně před Královéhradeckým městem Hlavním městem Prahou, Pavlína ale náskok opět navýšila na více než půl minuty a vítězství bylo na posledním úseku pojištěno. Souboj mezi Prahou a Královéhradeckým krajem se rozhodl až těsným finišem na cílové rovince. Stříbrné medaili nakonec putují do Prahy (Barbora Štěpová a Adam Engel), Královéhradecký kraj bere bronz (Selina Havrdová a Matěj Čečka). Do posledního úseku bojovalo o medaili také liberecké béčko, na to však zbyla jen bramborová medaile. 

Zimní olympiádu dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji zakončí večerní medailové ceremoniály. Lyžařský orienťák se opět ukázal ve skvělém světle a my už se těšíme na únorové celostátní závody, třeba i s novými tvářemi z letošní olympiády.


« zpět