Klasika s hromadným startem zakončila letošní Světový pohár

10.3.2018 Milan Venhoda

Klasika s hromadným startem zakončila letošní Světový pohár

Klasická trať s hormadným startem v USA byla letošním posledním individuálním závodem ve Světovém poháru. Z českých závodníků byli nejlepší 12. Petra Hančová a 18. Jakub Škoda.

V americkém Crafstbury čerstvě nasněžilo, takže stopy nebyly pro závod na klasické trati s hromadným startem už tak tvrdé jako v předchozí dny.

V mužském závodě zvitězil Erik Rost (SWE) 43 vteřin před Larsem Moholdtem. Třetí finišující Jorgen Baklid orazil chybnou kontrolu a tak bronzovou medaili získal ruský veterán Eduar Khrennikov. Jakub Škoda a Petr Horvát dojeli s devítimutovou ztrátou kousek za sebou na 18. a 19. místě, Radek Laciga skončil 21.

Závod žen měl dramatické rozuzlení. Cílovou čáru proťala jako první Maria Keshkina, ovšem poté byla kůli špatnému ražení diskvalifikována. Jako druhá v cíli byla vedoucí závodnice SP Tove Alexandersson, ta ovšem projela přes cílovou čáru při postupu v průběhu závodu a byla proto diskvalifikována (protože při prvním pojetí cílové čáry ještě neměla všechny kontroly). V závodě tak zvítězila třetí v cíli Salla Koskela (FIN), 10 sekund za ní dojela stříbrná Tatyana Oborina. Se dvěma minutami ztráty byla třetí Evelina Wickbokm (SWE). Solidně jely obě české závodnice: 12. Petra Hančová a 15. Lenka Mechlová

Videosestřih z klasické trati

Fotografie z klasické trati


« zpět