Metodický materiál o tréninku LOB

30.11.2018 Milan Venhoda

Trenéři reprezentačních družstev připravili metodický materiál zabývající se komplexním tréninkem lyžařského orientačního běhu.

Tato tréninková příručka byla poprvé představena na Semináři trenérů a rozhodčích v Plzni  (23.-25.11. 2018) a nyní je k dispozici ke stažení pro všechny zájemce.

Vůbec poprvé vydává Český svaz orientačních sportů metodický materiál zaměřený pouze na lyžařský orientační běh. Jeho vydání si vyžádala stále větší míra specializace, kterou tato specifi cká odnož orientačního běhu vyžaduje. Základem je překlad metodického materiálu špičkového norského závodníka Hanse Jorgena Kvaleho, o který se zasloužil Jakub Škoda. Věnuje se především mapové přípravě. Další kapitoly zabývající se komplexním pohledem na trénink lyžařských orientačních běžců jsou prací současných trenérů reprezentačních družstev LOB. Autoři předkládají kapitoly věnující se tréninku pohybových schopností a dovedností pro tento sport a připomínají obecné i specifické zásady sportovního tréninku aplikované právě na LOB. Příručka je určena trenérům i závodníkům, kteří se chtějí věnovat lyžařskému orientačnímu běhu na výkonnostní i vrcholové úrovni a zdokonalit tak své znalosti a dovednosti v oblasti sportovního tréninku tohoto sportu.

Na semináři proběhly i dvě přednášky s tématikou LOBu: Nové trendy v LOB (Richard Klech) a LOB jako tréninkový prostředek pro OB (Roman Horyna). Prezentace ze všech přednášek jsou k dispozici.

 


« zpět