Český pohár proběhl na Postalmu

28.2.2024 Milan Venhoda

Český pohár proběhl na Postalmu

I přes nepřiznivý vývoj počasí v sezóně se podařilo domluvit a realizovat jedno kolo Českého poháru společně s Rakouským pohárem, současně to bylo M ČR pro dorost a juniory.

V rakouském Postalmu už byly závody dříve, je to vysoko položená velká oblast pastvin, kde se díky dobé poloze i nadmořské výšce 1200-1400 m udržela souvislá sněhová vrstva. K tomu navíc během pátku napadlo asi 25 cm nového sněhu. To sice přidělalo pořadatelům práci, ale podmínky to značně zlepšilo. Stopy byly sice díky tomu měkké a když ani převýšení nebylo úplně malé, tak se jednalo o náročný závod.

Účast sice nebyla tak vysoká, ale v mistrovských katerogriích dorostu a juniorů byli na startu prakticky všichni nejlepší.

Na klasické trati v D17 vyhrála s náskokem pěti minut Barbora Chrástová (STH), stříbro a bronz získaly závodnice VSP Pavlína Malečková a Klára Zakouřilová. V juniorkách si pro vítězství si dojela Tereza Pecková (VLI), která porazila druhou Markétu Kodejšovou (VSP) a třetí Hanu Malečkovou (VSP). Nejvíce obsazenou mistrovskou kategorií byla H17, titul získal Marek Lesák (TJN), který o devět sekun porazil druhého Viléma Štraita (VSP), třetí byl další závodník VSP Jáchym Šubrt, který měl na nejlpší dvojici ztrátu skoro šest minut. V juniorech s přehledem vyhrál Antonín Svoboda (VPM), stříbro a bronz získali Matyáš Zakouřil (VSP) a Jan Zurynek (TJN).

V neděli se jel velmi pěkný sprint. V D17 si pro zlato dojela Eva Baldrianová (VSP), která o minutu porazila stříbrnou Barboru Chrástovou (STH), třetí Klára Zakouřilová (VSP) měla čas ještě o minutu delší. V juniorkách rozhodlo o vítězství 11 sekund, o které byla rychlejší Markéta Kodejšová než Hana Malečková (obě VSP), třetí Tereza Pecková (VLI) ztratila na vítězku skoro 3 minuty. V H17 suverénně vyhrál Vilém Štrait (VSP), který o více jak dvě minuty porazil druhého Jáchyma Šubrta (VSP) i třetího Šimona Buďárka (STH). V juniorech vyhrál Matyáš Zakouřil (VSP) s náskokem 11 sekund před Janem Zurynkem (TJN), třetí Antonín Svoboda (VPM) měl ztrátu přes minutu a půl.

V dámské elitě zvítězila Kristýna Kolínová, v mužské elitě byl po oba dny nejlepší Milan Venhoda

Fotografie


« zpět