ČSOS navazuje spolupráci s Liveloxem

26.7.2023 Jan Fiala Převzato z ČSOS

ČSOS navazuje spolupráci s Liveloxem

V průběhu jara řešilo vedení ČSOS usilovně neuspokojivou situaci s OB postupy a rozhodlo se započít spolupráci s platformou Livelox.

Livelox umožňuje jak ruční zakreslování postupů, tak nahrávání z GPS zařízení nebo ze souboru. Další možností je propojení s aplikacemi Polar, Garmin, Strava, Suunto, UsynligO či Control. Prvotním krokem bylo uzavření smlouvy, a na to navazuje první verze integrace Liveloxu a ORISu. Tato první verze integrace je nyní díky Michalu Bestovi již připravena, a pořádající kluby i závodníci ji mohou v ORISu a Liveloxu začít používat. ORIS umí zasílat informace o závodě s kategoriemi, startovku a výsledky. Zároveň přijímá i data z Liveloxu.

Pořadatel vidí integraci v menu Akce na stránce závodu, závodník pak v kalendáři (ikona L) nebo na stránce závodu v odkazech.

Co dál?

Nyní se pracuje na překladech Liveloxu do češtiny, tyto by měly být viditelné již do konce července (co prozatím přeloženo nebude, tak se zobrazí anglicky).

Pořadatele prázdninových závodů prosíme, aby pokud možno začali Livelox používat (položka "Livelox integrace" v ORISu)a k vytvořeným závodům nahrávali příslušné mapy a tratě. V Liveloxu jsou již Cena střední Moravy, GP Silesia nebo O-Adventure – bude dobré, aby jak pořadatelé, tak závodníci získali s Liveloxem první zkušenosti.

Integrace i překlady se budou dále vylepšovat a doplňovat, abychom se začátkem podzimní části závodní sezony mohli Livelox plně využívat. Případné chyby a náměty na vylepšení lze posílat přímo na honzafiala0@gmail.com.


« zpět