Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu LOB

31.1.2016 Milan Venhoda

Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu LOB

Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu. Jelo se v okolí biatlonového areálu Eduard v Krušných horách, kde se díky obrovskému úsilí pořadatelů podařilo připravit a přes velkou oblevu i udržet velmi slušnou a zajímavou síť stop.

Některé stopy byly až překvapivě nádherně vysněžené a výborně připravené, část stop sice byla v horším stavu, ale bezpečně sjízdná. Občas se jezdilo po borůvčí, ale celkově byli závodnící spíše příjemně překvapeni a oceňovali práci pořadatelů, kteří na mnoha místech nahazovali sníh.

Tratě hlavních kategorií na mapě 1:7.500 byly hodně prokřižované, bylo tedy nutné pečlivě číst mapu. Mezi ženami zvítězila vrchlabská Helena Randáková o více než 2 minuty před Johankou Šimkovou (SHK) a Simonou Karochovou (DKP). V mužích byly časy daleko vyrovnanější, rohodovaly vteřiny. Dva plzeňští závodníci dokonce měli na vteřinu stejný čas a tak se o mistrovský titul rozdělili společně Ondřej Vodrážka a Jiří Bouchal, o 19 vteřin pomaleji jel třetí Petr Horvát (SSU).

Juioři bojovali o nominaci na MSJ, svoji trať v H20 zvládl nejlépe Vojtěch Bartoš (MLA), těsně před Matušem (VRB) a Starým (VRL). V D20 byla suveréně nejrzychlejší Petra Hančová (VRL), druhá Horvátová (SSU) ztratila téměř 6 minut, třetí dojela Kubínová (SKV).

V noci na neděli přimrzlo, dokonce připadla trocha čerstvého prašanu, takže stav tratí se o něco zlepšil. Nicméně již předtím se pořadatelé rozhodli použít stejnou mapu a relativně malý prostor (který tím pádem bylo možné snadněji udržet sjízdný) i pro pohárovou klasiku. Tratě - zvláště ty delší - tak byly o něco kratší oproti pravidlům a prostor závodníkům již víceméně známý, přesto se podařilo opět připravit pěkné tratě.

V elitě vyhrál Jakub Škoda těsně před Michalem Drobníkem a Radkerm Lacigou. Mezi ženami to tentokráte bylo také ve vteřinách, zvítěyila Kateřina Neumannová před Simonou Karochovou a Johankou Šimkovou. 

Na stránce závodu naleznete kompletní výsledky i mapu s tratěmi hlavních kategorií.

« zpět