Mistrovství Evropy příští týden ve Šýcarsku

17.1.2015 Milan Venhoda

Mistrovství Evropy příští týden ve Šýcarsku

Ve švýcarském Lenzerheide se od 19. do 24. ledna koná letošní první vrcholná akce:  Mistrovství Evropy. Sněhové podmínky nejsou ani v Alpách ideální, nicméně konání závodů by již nemělo nic ohrozit, navíc závodní prostor leží relativně vysoko ve výšce kolem 1500 m. Centrem bude biatlonový areál (jediný ve Švýcarsku, vybudovaný před 2 roky), závodit se bude v okolí jak na standartních tratích tak i v přilehlém prostoru po loukách, polootevřených i lesních partiích.
Program začíná v úterý 20.1. sprintem, ve středu se jede klasika s hromadným startem, ve čtvrtek 22.1. jsou na programu sprintové štafety. Po dnu volna se bude závodit na krátké trati a šampionát bude tradičně zakončen závodem štafet v neděli 25.1.
Pořadatelé slibují kvalitní mediální pokrytí včetně on-line video přenosu a GPS-trackingu, souhrn odkazů je na live-stránce závodů 

Přihlášeno je více než 90 závodníků (50 mužů a 42 žen) z 12 států.
Český tým
 bude závodit ve složení:
Ženy: Hana Hančíková, Simona Karochová, Johanka Šimková, Petra Hančová
Muži: Jakub Škoda, Radek Laciga, Jiří Bouchal, Petr Horvát


Současně v ME dospělých je v Lenzerheide na programu i Mistrovství světa veteránů. Ti mají na programu 3 závody za které se budou rozdělovat dvě sady medailí: jedna za součet dvou závodů na krátké trati a druhá na klasické trati. Početně silné zastoupení mají závodníci z Finska, Ruska a Švýcarska, celkově je však účast pod očekáváním pořadatelů.

« zpět