Na middlu řada pěkných umístění pro český tým v Estonsku

27.2.2021 Milan Venhoda

Na middlu řada pěkných umístění pro český tým v Estonsku

Krátkou tratí pokračovalo MS, MSJ a MED v estonském Kääriku. Český tým vybojoval řadu pěkných umístění - MS: 14. Hančová, 16. Horvát, MSJ: 11. Peňáz, 15. Hlaváčová, MED: 7. Randáková, 7. Štěrba

Opět bylo nad nulou a sněhové podmínky se tedy postupně zhoršovaly. Stopy byly relativně pevné, ale mimo stopy se mokrý sníh velmi bořil. Závod na krátké trati byl připraven v prostoru předchozí stíhačky/klasiky, směr tratí byl víceméně obrácený. A znovu se jednalo o mapově velmi těžný závod, hustota čárkovaných stop byla extrémně vysoká.

V ženách si pro druhý titul dojela domácí Daisy Kudre, která o 17 sekund porazila druhou Annu Magdalenu Olsson, bronz vybojovala Ruska Alena Trapeznikova. Petra Hančová skončila opět v polovině druhé desítky, na 14. místě měla ztrátu šest minut, Johanka Šimková byla o dvě minuty pomalejší, což znamenalo 22. příčku. V mužích byla celá řada diskvalifikací kvůli jízdě v zakázaném území, postihlo to třeba Lamova (druhý nejlepší čas), Gorlanova, Bělomazova, ale bohužel i Jakuba Škodu, který tak přišel o umístění v druhé desítce. Skvělý závod zajel Nor Jorgen Baklid, který své soupeře porazil rozdílem třídy, druhý Markus Lundholm za ním zaostal téměř o dvě minuty, bronz překvapině získal Švýcar Nicola Müller, který byl o 5 sekund pomnalejší než Lundholm. Čtvrtý byl po obrovské chybě při postupu na 9. kontrolu, kdy skoro vyjel z mapy, Nor Audun Heimdal. Naši zajeli velmi dobře, Petr Horvát byl 16. se ztrátou pět a půl minuty, Radek Laciga na 18. místě byl o minutu a půl pomalejší, zlepšil se i Josef Nagy, který obsadil 25. místo. Dále 35. Vojtěch Matuš a 36. Vojtěch Bartoš.

V juniorkách získala třetí titul Švédka Hanna Lundberg před Ruskou Olesiou Riazanovou (ta má třetí stříbro), bronz získala Finka Maria Hoskari. Anežka Hlaváčová dojela na 15. místě s poměrně výraznou ztrátou, Tereza Chrástová byla dvacátá. V juniorech získal titul Fin Niklas Ekström, dobře zajel Vojtěch Peňáz, který obsadil 11. místo se ztrátou pěti minut na vítěze, Matyáš Štrégl byl 18. a Radek Peňáz 20.

Dorost měl tratě relativně krátké, časy byly rychlé. Mezi dorostenkami potřetí vyhrála Ruska Iuliia Khrenikova, výborně zajely naše dorostenky: Adéla Randáková se ztrátou necelých tří minut skončila na sedmé příčce, desátá Tereza Pecková byla o minutu a půl pomalejší, Hana Malečková byla dvanáctá. V dorostencích s převahvou vyhrál Estonec Olle Ilmar Jaama, Marek Štěrba po vyrovnaném výkonu obsadil parádní 7. místo, když na bronz mu chybělo 43 sekund. I další naši zajeli dobře - 11. Dominik Průša, 15. Dan Salaba, 21. Jiří Blaha.

 


« zpět