Schůzka s vedením svazu proběhla online

27.5.2024 Matěj Burda Převzato z ČSOS

Schůzka s vedením svazu proběhla online
Přes 70 zájemců se zúčastnilo online schůzky vedení ČSOS s kluby a závodníky, která proběhla 26. května večer. 
Během posledního roku nastala řada změn ve vnitřním fungování ČSOS z důvodů personálních i na základě požadavků NSA (prioritizace sportů), nastavili jsme si směr, kterým chceme v dalších měsících i letech jít, a chceme odpovědět na časté dotazy. I proto právě tato schůzka, která nebude letos poslední.
 
Na úvod předseda ČSOS Radan Kamenický představil novinky v ČSOS a vizi směřování: Český svaz orientačního sportu má ambici se v následujících 10 let stát se jedním z prvních patnácti sportů, které si lidé v České republice vybírají. Chceme být vnímaní jako atraktivní a dobrodružný sport využívající moderní technologie, ale i jako komunita, která klade důraz na ochranu přírody a posilování rodinných vazeb. Svou přitažlivostí a zodpovědným přístupem usilujeme o získání deseti nových partnerů, kteří sdílí naše hodnoty a chtějí se podílet na růstu a popularizaci orientačního sportu. Chceme, aby náš sport vytvářel své vlastní ikonické postavy, aby když se řekne orientační sport, většina lidí si dokáže spojit tento sport s konkrétním jménem. Chceme se stát neoddělitelnou součást tělesné výchovy, kde s ním přijde do styku každé dítě.
 
Jan Picek, projektový manažer ČSOS, následně představil 5 základních strategických směrů v roce 2024 a pro sezónu 2025, dalé také nabídl možnost zapojení do pořádání světových pohárů v nadcházejících letech. Radim Hošek ukázal možnosti, jak můžeme prohloubit spolupráci s Ministerstvem obrany, a Petr Klimpl představil, jak bude fungovat výběrové řízení na závody v OB v dalších letech.
 
Ve druhé polovině schůzky Romaš Šimek seznámil s aktuální spoluprací s Lesy ČR, Vojenskými lesy ČR a AOPK ve vztahu k povolování orienťáckých akcí. Na závěr Dominika Plochová, generální sekretář ČSOS, představila benefity pro kluby nebo registrované závodníky a zakončila schůzku diskuzí nad zaslanými otázkami. 
 

« zpět