SP štafet v Klingenthalu: ženy čtvrté, muži pátí

27.1.2016 Milan Venhoda

SP štafet v Klingenthalu: ženy čtvrté, muži pátí

Závod štafet zakončil druhé kolo Světového poháru v německém Klingenthalu. Tým českých mužů skončil pátý, ženy čtvrté.

Velká obleva dramaticky zhoršovala sněhové podmínky každým dnem, nicméně závěrečný závod štafet druhého kola Světového poháru se podařilo uspořádat v plánovaném rozsahu. Většina stop byla tentokráte - na rozdíl od předchozího dne - upravována dlouhodobě rolbou a tedy lépe odolávala teplému počasí. Na většině tratí byl sníh sice měkký a velmi mokrý, ale bylo ho dostatek, pouze skůtrové stopy (kterých bylo asi 20%) byly místy již velmi špatné.

 V závodě mužú je dvě štafety Švédka i dvě štafety Ruska až do druhého úseku velmi vyrovnaně jen s malými rozdíly. Startovní pole se výrazněji roztrhalo až na třetím úseku, kdy Erik Rost najel na Andreje Lamova téměř dvě minuty a s přehledem si tak dojel pro své páté vítězství během jednoho týdne. Na dalších dvou místech skončily dvě ruské štafety. Oba české týmy v těžkých podmínkách postupně ztrácely, áčko ve složení Škoda-Horvát-Laciga finišovalo na sedmím místě (5.místo v hodnocení zemí do SP), béčko dojelo jedenácté.

Závod žen byl až téměř do konce soubojem dvou týmů: Ruska a Švédska. I přes snahu výborně jezdící Tove Alexandersson stáhnout minutovou ztrátu po druhém úseku byla nakonec Marzia Kechkina v cíli o půlminutu dříve. Třetí Finky dojely o více než 5 minut zpět, těsně následované ruským béčkem, za nimi pak osamoceně vybojovala česká trojice Hančová-Hančíková-Kolínová páté místo (4. místo v hodnocení zemí do SP)

Kompletní výsledky

Fotografie

GPS tracking

Videa ze všech závodů této série SP (IOF video kanál)


« zpět