Sprint na Mistrovství světa: 8. Hančíková, 16. Škoda

11.2.2015 Milan Venhoda

Sprint na Mistrovství světa: 8. Hančíková, 16. Škoda

Mistrovství světa dnes pokračovalo závodem ve sprintu. Tratě vedly prakticky výhradně v husté síti čárkovaných stop a byly tedy velmi náročné po orientační stránce, vyžadovaly plynulou ale přesto rychlou jízdu. Chyby dělali téměř všichni, i ti nejlepší si neodpustili různá zaváhání nebo chybná odbočení.
V ženách jela prakticky čistě Švédka Tove Alexandersson a zlato tak získala s velkým náskokem 48 vteřin před stříbrnou Norkou Aughild Bakken Rognstad, o dalších 5 vteřin zpět byla třetí Švédka Josefine Engström. Hana Hančíková udělala zpočátku několik drobných chyb, v závěru závodu však jela čistě a velmi rychle a posunula se na konečné 8. místo. Velmi dobře jela i Simona Karochová, který vybojovala 15. místo, Johanka Šimková skončila 22.
Závod mužů byl velmi vyrovnaný, zlato získal Andrey Lamov čtyři  vteřiny před bulharským závodníkem Stanimirem Belomazevem, bronz vybojoval Švéd Erik Rost. Výborně jel Jakub Škoda, který se ztrátou 1:29 na vítěze skončil na pěkném 16. místě. Solidně zajeli i další čeští muži: 25. Bouchal, 30. Horvát a 35. Laciga.

V juniorkách bohužel Petra Hančová udělala několik větších chyb a to znamenalo konečné 22. místo s odstupem 4:51 za vítěznou Norkou Ahlsand (Norky obsadily kompletně stupně vítězů). Chyby se nevyhnuly ani dvojici juniorů, lepší z našich skončil Matuš na 23. místě, dále Šňupárek na 27. místě, zvítězil ruský závodník Kisilev.

Mezi dorostenkami, kde stupně vítězů obsadilo ruské trio v čele s vítězkou Petrovou, jela velmi dobře Veronika Gaalová. V počátku se sice nevyvarovala chyb ale závěr jela výborně a posunula se na konečné 10. místo. Martina Waňková se dnes nedařilo, udělala jednu megachybu, k tomu dvě další větší chyby a skončila na 36. místě.
V dorostu zvítězil s obrovským náskokem Švéd Sjökvist, výborné je umístění dvojice Ondřej Starý (11. místo) a Ondřej Hlaváč (13. místo), pěkné je i 21. místo Jana Haška.

Kompletní výsledky
Velmi zajímavý je GPS záznam nejlepších závodníků nad mapou: ženymuži.
Pořadatatelé také zveřejnili povedené fotografie ze závodu

« zpět