V náročném middlu na SP nejlépe z našich Hana Hančíková

23.1.2016 Milan Venhoda

V náročném middlu na SP nejlépe z našich Hana Hančíková

Světový pohár pokračoval závodem na krátké trati, který byl nejen díky počasí a sněhovým podmínkám dosti náročný. Veteráni jeli druhý závod na krátké trati a podle součtu s prvním závodem se dnes rozdělila první sada medailí.

V noci začalo sněžit a foukat a přestože rolby všechny závodní tratě ještě ráno před závodem znovu projely, tak podmínky byly velmi náročné. Sněžilo, foukalo, mlha, některé stopy už byly opět trošku zafoukané, takže vybrat správnou volbu postupu nebylo vždy jednoduché. Většina tratí vedla opět v husté síti rolbových stop a opět byly tratě dosti kopcovité.

Jak v ženách tak v mužích si zopakovali vítězství z předchozího dne Tove Alexandersson a Erik Rost (oba SWE).

Z českých žen byla opět nejlepší Hana Hančíková, jela vyrovnaně prakticky bez chyb a dojela si pro 13. místo. Velmi dobře jela Petra Hančová, její 21. místo vzhledem k tomu, že startovala jako jedna z prvních a měla tak určitě na trati těžší podmínky, je pěkné. Kousek za ní dojela na 24. místě Kristýna Kolínová. Dále 28. Kolínová a po nemoci nastoupivší do závodu 29. Šimková.

Čeští muži jeli poměrně vyrovnaně, ale na nejrychlejší nestačili: 28. Jakub Škoda, 30. Radek Laciga, 31. Petr Horvát, 33. Drobník, 34. Argaláš, o něco více ztrácel 36. Matuš

Na video kanálu IOF na YouTube můžete vidět sestřih včerejšího sprintu a také nový rozhovor s Hanou Hančíkovou.

K dispozici je též GPS záznam nejlepších závodíků v kategorii mužů i žen.

Na odpolední závod veteránů se již počasí trošku vylepšilo, přestalo sněžit a foukat, jen ta mlha zůstala. Podle součtu dnešního a včerejšího závodu se rozdělovala první sada medailí na veteránském MS. Řada českých závodníků vybojovala medaili, zvláště v mladších veteránských kategoriích. Jan Lauerman (M40), Renata Neumannová (W50) a Alena Rosecká (W60) se stali veteránskými mistry světa v LOB na krátké trati. Přehled medailových úspěchů - M35: 2. Ondřej Vodrážka; M40: 1. Jan Lauerman; M60: 3. Radovan Kunc; M65: 3. Oldřich Přinda; W40: 3. Lenka Hasmanová; W45: 2. Věra Pařízková, 3. Ivana Kašparová; W50: 1. Renata Neumannová; W60: 1. Alena Rosecká; W75: Jana Šťastná.

 

« zpět