Ve Finsku začíná MS, MSJ a MED

12.3.2022 Milan Venhoda

Ve Finsku začíná MS, MSJ a MED

Ve finském Kemi-Keminmaa bude příští týden probíhat největší letošní světová akce: Mistrovství světa dospělých, MS juniorů a ME dorostu.

Kemi se nachází v severním cípu Botnického zálivu kousek od hranic se Švédskem. Všechny závody budou probíhat ze stejného centra. Část závodního prostoru  je protkána velmi hustou sítí standartních lyžařských tratí. Většina prostoru je zalesněná, částečně kopcovitá, částečně bažinatá oblast s otevřenými a polootevřenými oblastmi.

Program začíná v úterý 15.3. sprintem (všechny kategorie), ve středu pokračuje stíhacím závodem dospělých a krátkou tratí s individálním startem pro dorost a juniory. Po dni volna pojedou v pátek 18.3. junioři a dorost závod s hromadným startem, dospělé čeká krátká trať s individuálním startem. Posledním závodem v sobotu 19.3. budou sprintové štafety pro dospělé a standartní tříčlenné štafety pro dorost a juniory.

Česká výprava bude bojovat o co nejlepší umístění v následujícím složení:

  • dospělí: Anežka Hlaváčová, Petra Fiala, Petr Horvát, Josef Nagy, Vojtěch Bartoš, Jan Hašek, Radek Laciga a Kryštof Průša (který na poslední chvíli nahradil nominovaného Jakuba Škodu, který onemocněl)
  • junioři: Marie Bartošová (MLA), Tereza Chrástová (STH), Adéla Randáková (VRL); Radek Peňáz (VRB), Vojtěch Peňáz (VRB), Dan Salaba (JIL), Marek Štěrba (SKV), Matyáš Zakouřil (VSP);
  • dorost - Hana Malečková (VSP), Tereza Pecková (VLI), Michaela Srbová (LPU); David Elleder (VSP), Filip Mairich (JJN), Antonín Svoboda (VPM). 

Celkem je na MS přihlášeno 63 mužů a 43 žen z 16 zemí, na MSJ bude startovat 35 juniorů a 34 juniorek, na MED pak 34 dorostenců a 31 dorostenek. ?????????? https://22bet-bg.org/ ?????? ?? ????? ?? ?????????? ?? ???????? ???-????????? ??????? ? ??????? ?? ??????? ????????? ? ???? ??????.

Závody bude pochopitelně možné sledovat on-line, zde je stránka pořadatelů s odkazy a také IOF live (videostream je zpoplatněný)


« zpět